Väčšina Slovákov strávi tento rok letnú dovolenku práve vo svojej rodnej krajine. Situácia v niektorých európskych krajinách je natoľko kritická, že tí, ktorí každý rok navštevujú také krajiny ako Turecko, Tunisko alebo Egypt, sa rozhodnú skôr pre slovenské jazerá a aquaparky. Sú ale aj takí, ktorí more nevymenia za prírodné jazero, ale za hory, konkrétne za Vysoké Tatry.
Množstvo rôznych trás a výkyvy teplôt
Vysoké Tatry ponúkajú spleť chodníkov. Môžete si vybrať buď celodennú turistiku, alebo niečo ľahšie – ak idete s deťmi, poprípade nemáte takú fyzickú kondíciu, aby ste si mohli dovoliť absolvovať náročnú celodennú turistiku. Rozhodne ale nepodceňte svoje schopnosti.
Za normálnych okolností môžete byť otužilí a komfortnú vyhrievanú vestu, ktorú nosia najmä náročnejší turisti, potrebovať nemusíte. Treba však počítať s tým, že teplota vo vysokých polohách je oveľa nižšia. Možno spomínanú vyhrievanú vestu dokonca aj využijete.
Medzi ľahšie turistiky odporúčame turistiku k vodopádu Skok, na Predné Solisko, na Popradské pleso, na Sliezsky dom, na Hrebienok a na Rainerovu útulňu, v ktorej blízkosti sa potuluje skrotená líška, ktorá je miestnou atrakciou.
Správne načasovanie
Ak sa teda rozhodnete pre letnú dovolenku vo Vysokých Tatrách, dôkladne zvážte výber ubytovania a turistiky majte naplánované už v predstihu. Ubytovanie nevyberajte len podľa cien, ale aj podľa toho, na aké turistiky pôjdete.
Ušetríte čas a nemusíte riešiť spoje medzi Tatranskom Lomnicou, Smokovcami a Štrbským plesom. Pri celodenných turistikách musíte vyrážať v pomerne skorých ranných hodinách a práve preto je dôležité byť na štarte čo najskôr, aby ste stihli prísť do zotmenia.
Možno ste prednedávnom obzerali nový prísvit Laserluchs LA 850-50-PRO-II, ktorý vydáva neviditeľné laserové žiarenie a umožňuje vám vidieť objekty, ktoré bežným okom v tme neuvidíte. Ak ale nie ste zdatní turisti, rozhodne by ste sa mali vrátiť do hotela skôr, ako sa zotmie.