Vzťah medzi mysľou a objektom vie vytvoriť 80 rôznych emócií. Práve tieto emócie robia našu myseľ nestabilnou, nekontrolovateľnou a nefunkčnou.
„Ak je naša myseľ vďaka fixácii na emócie nestabilná a nerobí to, čo práve chceme, je dôležité tieto emócie pochopiť. Keď porozumieme ich pôvodu, vzniku a tomu, ako ovplyvňujú charakter našej mysle, vieme začať rôznymi technikami uvádzať našu myseľ do rovnováhy. Výsledkom bude jej lepšie fungovanie a dostaneme ju do stavu, kedy je pre nás užitočnejšia,“
hovorí budhistický majster Tulku Lama Lobsang, jeden z najvýznamnejších tibetských lámov.
Práve on povedie v Bratislave v dňoch 17. a 18. marca odborný seminár na tému Budhistická psychológia. Jeho cieľom je štúdium podstaty mysle a jej fungovania, prepojenie mysle a vonkajšieho sveta a ich interakcie. Seminár o tom, ako našou mysľou tvoríme našu realitu a samotný život.
Tulku Lama Lobsang je Budhistický majster, učiteľ, liečiteľ, lekár tradičnej tibetskej medicíny a astrológ. V Bratislave už viedol viacero seminárov.
„Myšlienka nie je iba myšlienkou. Myšlienka je podstatou nášho života. Pokiaľ myšlienky používame správnym spôsobom, môžeme si vytvoriť krásny život. Tí, ktorí veria, že život je viac než iba myšlienka veria, že aby zmenili svoj život, musia urobiť veľké zmeny. Ale zmeniť svoj život neznamená vymeniť svoj dom alebo svoje auto. Lepšia stolička alebo lepšie zamestnanie nám nevytvoria lepší život. Je to myšlienka, ktorá mení život,“
dodáva Tulku.