Pri výbere nestačí len hľadieť na veľkosť a strih pánskej košele, zabudnúť by ste nemali ani na golier alebo počet gombíkov.
Či už celý deň pracujete alebo sa chystáte na slávnostný večerný program, košeľa by vám mala sedieť ako uliata. Kľúčové je však vždy sa v košeli cítiť pohodlne a vyzerať v nej perfektne.
Okrem adekvátnej veľkosti a správneho strihu je potrebné hľadieť aj na jej detailné spracovanie. Či už si vyberáte pánske vzorované košele alebo siahate po tých univerzálnych, pozrite sa na to, čo by sa pri jej kúpe nemalo zanedbávať.
Výrazný dizajnový prvok
Tvar goliera sa pravidelne mení a práve ten pomerne často aj podlieha módnym trendom. Široký golier sa hodí najmä k oválnej a úzkej tvári a takýto typ sa vyznačuje zapnutou košeľou až po samý vrch v sprievode s kravatou.
Úzky golier pasuje zase k okrúhlej tvári a je to klasický typ najmä pre biele košele určené na spoločenské udalosti. Toto sú dva hlavné typy golierov, no poznáme ich oveľa viac. Tie bez goliera sú však vhodné najmä pre voľnočasové chvíle počas letného obdobia.
Štandardom je sedem gombíkov
Gombíky sú viditeľné už na prvý pohľad v oblasti zapínania. Správna košeľa by mala disponovať práve siedmimi a tie by mali byť od seba v rovnakej vzdialenosti.
V niektorých prípadoch môže byť vrchný gombík od toho druhého bližšie a je to aj z toho dôvodu, že ten prvý si niekedy rozopíname.
Význam spodného lemu
Viete, prečo je zakončenie košele po bokoch vykrojené? Je to z toho dôvodu, aby sa jednoduchšie košeľa zapravila do nohavíc a aby sa zabránilo jej neustálemu vyťahovaniu.
Takéto uľahčenie ocení každý, veď väčšinou sa košeľa zapráva. A pokiaľ nosíte košeľu nezapravenú, výsledný efekt pri zaoblenom leme vás tiež milo prekvapí.
Najvyhľadávanejšie sú práve pánske slim fit košele, no pri každom jednom strihu a veľkosti by ste mali dávať dôraz aj na vyššie uvedené detaily. Týka sa to obzvlášť spoločenských a inak dôležitých udalostí, kde chcete vyzerať naozaj elegantne.