Energetická náročnosť dnešnej doby je skutočne vysoká a situácia na trhu s palivami naznačuje, že budúcnosťou ľudstva sú obnoviteľné zdroje energie.
Hoci o týchto zdrojoch máme informácie, sme len v počiatočnej fáze ich využívania.
Spôsob, formu, cenu a ďalšie aspekty vykurovania rieši pred aj počas vykurovacej sezóny každý obyvateľ domu.
Kto sa už o túto problematiku zaujímal, ten sa pravdepodobne dopracoval k nasledujúcemu tvrdeniu – jedným z najefektívnejších a v súčasnosti najviac vyhľadávaných spôsobov vykurovania je kúrenie pomocou tepelných čerpadiel.
Typy čerpadiel
Tepelné čerpadlá pracujú s energiou, ktorú získavajú z okolitého prostredia. Môžu ju čerpať z podzemnej vody, zo zeme, no najčastejšie sa využívajú tepelné čerpadlá spracúvajúce slnečnú energiu, ktorá je ako teplo naakumulovaná vo vzduchu.
Tak či onak, táto „externá“ energia tvorí až 75% podielu energie, s ktorou zariadenie pracuje. Zvyšok, potrebný na samotný chod spotrebiča, je dodávaný z elektrickej zásuvky. Práve čerpadlá vzduch-voda nájdete aj v ponuke overeného eshopu Remkosk.sk.
Tepelné čerpadlá CMF a CMT
Tieto čerpadlá pracujú s výkonom v rozmedzí 10,2 – 35,4 kW a sú určené na vykurovanie prevádzok, domov a kancelárií s objemom 300 až 900 m3.
K zariadeniam je možné pripojiť prídavné komponenty pre podlahové kúrenie alebo solárny ohrev vody, niektoré sú prispôsobené na kúrenie aj chladenie, môžete ich teda využívať celoročne.
Tepelné čerpadlá WKF Duo
Všetko na jednom mieste. Tak by sa dali charakterizovať tepelné čerpadlá WKF Duo. Sú vybavené inteligentným regulačným mechanizmom Remko Smart-Control použiteľným v inteligentnej napájacej sieti Smart-Grid, filtrom na zachytávanie nečistôt, dvomi vonkajšími jendotkami s invertorovou technikou a veľmi účinným regulovaným čerpadlom vykurovacieho okruhu.
Vyznačujú sa jednoduchou inštaláciou a malými investičnými a prevádzkovými nákladmi.
Čo je dobré vedieť?
Nech už sa rozhodnete pre tepelné čerpadlá WKF alebo vyššie uvedené typy, pri kúpe okrem iných ukazovateľov sledujte aj COP, tzv. vykurovací faktor.
Hovorí o množstve elektriky, ktorú zariadenie spotrebuje za čas, kedy dodá určité množstvo tepla.